Nedvszívó réteg

A mosható pelenkák nedvszívó része a pelenka lelke.

Fontos, hogy helyesen, a babád igényeinek megfelelően válaszd meg – de ne félj, ebben is segítünk.

A nedvszívók anyagukat tekintve leggyakrabban pamutból, bambuszból, kenderből, zorbból, mikroszálas anyagból – illetve ezek keverékeiből készülnek.
Ezen kívül léteznek eldobható betétek is, kifejezetten mosható pelenkákhoz, mely bár egyszer használatos, de környezeti terhelése jóval kisebb, mint az eldobható pelenkáé, mert előbbivel szemben nem tartalmaz káros vegyületeket, ragasztót és szuper-abszorbens polimereket (SAP) sem.

Ha mosható nedvszívót választasz, azzal nemcsak a környezeted óvod, de pénzt is spórolhatsz!

A nagyszüleink idejéből ismerős tetra pelenka mellett, ma már nagyon sok különféle variáció elérhető, így könnyedén megtalálhatod a számotokra és a pénztárcátok számára legkedvezőbb megoldást.
Mi az a tetra pelenka, és miért van még mindig létjogosultsága?

  1. A tetra pelenka egy jellemzően 70*70cm-es (lehet kisebb vagy nagyobb is) szegett anyagdarab.
    Általában pamut, de készülhet bambuszból is. Előnye, hogy nagyon gyorsan szárad, igénytelen és az ára is nagyon kedvező. Hátránya, hogy hajtogatni kell, vastag és a nedvszívása sem kiemelkedő.
  2. Ennek egy továbbfejlesztett változata a prefold. Itt több réteg anyag van összevarrva, de valamennyire még mindig hajtogatni kell. Bármilyen anyagból készülhet.
  3. A legegyszerűbben használhatóak, a formázott betétek, ezek általában téglalap, vagy piskóta alakúak és különböző méretekben elérhetőek.
    Előnye, hogy több réteg nedvszívó anyag van egybevarrva, emiatt jó a nedvszívása, könnyen kezelhetõ és mégis vékony. Hátránya, hogy lassabban szárad és drágább.
  4. Leginkább éjszakára elterjedtek a pelenkabelsők. Ezek formára úgy néznek ki mint AIO pelenka, de nincs bennük vízzáró réteg. Előnye, hogy rengeteg nedvességet képes magában tartani, cserébe elég vaskos darab .

Egy jó nedvszívó sokáig önmagában is elég, de ahogy a baba nő, szükség lehet a nedvszívás sebességének vagy mennyiségének növelésére. Előbbi esetben a legjobb, ha egy mikroszálas vagy pamut úgynevezett boostert teszünk a pelenkába.
(A booster nem betét, bár egészen pici babáknál akár önmagukban is megállja a helyét. Feladata a pelenka nedvszívásának fokozása)
Utóbbi esetben pedig szintén használhatunk boostert, viszont érdemesebb bambusz, kender vagy akár zorb anyagból készültet választanunk, de tehetünk két betétet is a pelenkába (érdemes előszedni a már kinőtt betéteket és újra csatasorba állítani.)

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Shopping Cart